Rekomenduoju

Knygų savaitės 2021 rekomendacijos

Kristina Savickytė, book, kids

Kelios dienos beliko iki virtualios “Knygų savaitės”, kuri vyksta tradiciškai vasarį vykdavusios “Knygų mugės” metu (šiemet įprasta “Knygų mugė” nukelta į gegužės mėnesį).

Permetus akimis programą, sudėliojau rekomendacijas su trumpais komentarais, kodėl renkuosi būtent taip.

Vasario 22-28 d., tęstiniai renginiai, juos rasite LRT mediatekoje:

  1. Iš arčiau su Selemonu Paltanavičiumi: pažintis su Lietuvos gyvūnais

Pažintis iš arčiau su slieku ir kitais Lietuvos gyvūnais ne tik knygoje, bet ir gamtoje su Selemonu Paltanavičiumi. Selemonas Paltanavičius – žinomas gamtininkas, apdovanotas ir vaikų be galo mėgstamas rašytojas. Visos jo sukurtos istorijos ir parengtos pažintinės knygos stebina, žavi ir yra teigiamai vertinamos tiek skaitytojų, tiek specialistų. Kartu su autoriumi atskleisime nuostabų Lietuvos gyvūnijos pasaulį, būdus, kaip jų ieškoti ir juos stebėti bei kokius gyvūnus ir paukščius vėl išvysime atšilus orams. Pokalbio metu autorius pristatys knygas „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“, „Jei tu slieko nepažįsti“, „Jei sliekas būtų paukštis“.

Mano komentaras – Selemono klausytis visada įdomu, po jo knygų ir pasakojimų kiekvienas susidūrimas su gamta man ir vaikams būna spalvingesnis.

  1. „Kodėl svarbu skaityti?“

Dalyvauja Austėja Landsbergienė, Eglė Baliutavičiūtė, Monika Skerytė-Kazlauskienė, Evelina Daciūtė, Selemonas Paltanavičius.

Mano komentaras – diskusijos dalyviai – vienas už kitą nuostabesni, klausyčiausi jų ir kiekvieno atskirai, o čia – visi 5!

  1. Maršrutas „Vilniaus geto knygnešiai“

Knygų savaitės metu knygų mylėtojai kviečiami apsilankyti alternatyvaus Vilniaus pažinimo platformoje www.neakivaizdinisvilnius.lt ir po sostinę keliauti literatūriniais maršrutais – saugiai, po vieną ar su šeima, jums patogiu metu.

Išgirdus žodį knygnešys, pirmiausia kyla asociacijos su lotyniškų rašmenų draudimo laikotarpiu carinės Rusijos imperijoje ir slaptu knygų gabenimu per sieną į Lietuvą. Tačiau egzistuoja ir kita, mažai žinoma, knygų nešėjo dimensija – tai Antrojo pasaulinio karo metais Vilniaus gete atsidūrusių žmonių neįtikėtinas ryžtas Holokausto akivaizdoje saugoti rašytinę žydų tautos (ir ne tik) kultūrą. Kviečiame leistis maršrutu, sukurtu remiantis „Baltų lankų“ leidyklos David E. Fishman knyga „Knygų gelbėtojai Vilniaus gete: partizanai, poetai ir lenktynės su laiku gelbstint žydų kultūros vertybes nuo nacių“.

Mano komentaras – po tokių neakivaizdinių maršrutų mano su vaiku pasivaikščiojimai po Vilnių būna kitokie – turtingesni, turiningesni ir su tikslu. Įsivertinkite, ar informacija tinkama pagal savo vaiko amžių ir brandą. Mano atveju, beveik devynerių Motiejus jau daug ką supranta ir geto tema mes gana plačiai kalbamės.

Kristina Savickytė, knyga

Ir po vieną renginį išrinkau kiekvienai savaitės dienai:

 Vasario 22 d. 18:30 val.

Pokalbis „Vaiko ir knygos draugystė – kaip ją užmegzti ir puoselėti?“

Skirtas tėvams, pedagogams ir visiems, besidomintiems vaikų literatūra, jų auklėjimu ir psichologija. Pokalbyje bus siekiama išsiaiškinti, kaip vaikui padėti užmegzti ilgalaikę draugystę su literatūra.

Dalyvauja psichologė Giedrė Sujetaitė-Volungevičienė, vaikų literatūros apžvalgininkė Agnė Skučaitė-Leonavičienė (http://zydizaliuoja.lt/) ir jos sūnus Mykolas, dailininkė Sigutė Ach.

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija (ieškokite FB renginio aprašyme).

Mano komentaras – šiuolaikiniai tėvai dabar yra amžiname klausime – kaip padėti vaikui formuoti skaitymo įprotį, todėl aš kviečiu naudotis kiekviena proga, kai apie tai kalbama.

 Vasario 23 d. 18:30 val.

Virtualus susitikimas su rašytoja Neringa Vaitkute

Kviečiame į virtualų susitikimą su rašytoja Neringa Vaitkute, kurio metu šnekučiuosimės apie ką tik pasirodžiusią naujausią ir nepaprastai smagią autorės knygą „Jeronimas Dryžius ir įsivaizduojamų draugų departamentas“, Agatos, Aringo bei jų mažosios sesutės Smiltės nuotykius Mažosiose Klampynėse, laumes, aitvarus, kosminius pūkučius, ilganosius kuitikus ir kitas įdomybes. Susitikimo metu klausimus rašytojai galėsite užduoti ir patys!

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija (ieškokite FB renginio aprašyme)

Mano komentaras – Neringa Vaitkutė man – viena įdomiausių dabarties lietuvių rašytojų vaikams.

Vasario 24 d. 18:00 val.

Įkvepiančios trijų mamų patirtys: „Skaitymo garsiai malonumai“, „Prieš miegą vaikams skaitau ne aš, o jie man, ir kodėl šis laikas toks ypatingas?“, „Kodėl aš skaitau jau skaityti mokančiam sūnui, kaip tai keičia mūsų gyvenimą ir kodėl noriu apie tai papasakoti Jums?“

Susitikime trys mamos dalijasi realiomis istorijomis apie skaitymą jų šeimose, kur svarbu ne vaiko skaitymas sau, o kad jis būtų gyvas, bendrumą kuriantis išgyvenimas. Kaip skaitymas garsiai gali tapti tarpusavio santykius gerinančiu ritualu? Pasakojimai, kurie gali pastūmėti pokyčiams ir Jūsų gyvenime. Aalborge gyvenanti Rima Palubinskienė-Juškūnė pasidalins, kaip vaikai skaito Danijos mokyklose. Gal galime kažko pasimokinti iš šios šalies, vadinamos viena laimingiausiųjų? Taip pat sužinosite apie Vokietijos mokyklose vykstančią itin sėkmingą skaitymo skatinimo iniciatyvą „Lesen mit Biss“, kurios elementų galime „pasiskolinti“ kiekvienas į savo namus ar klasę.

Renginys rekomenduojamas įvairaus amžiaus vaikus auginantiems tėvams, pedagogams, bibliotekininkams ir visiems, kurie tiki, kad knygos gali daryti stebuklus.

Dalyvauja Hamburgo lietuviškos tėvų ir vaikų mokyklos „Abėcėlė“ mokytoja, mama Lidija Moeller, trijų vaikų mama Rima Palubinskienė -Juškūnė ir rašytoja, žurnalistė, mama, knygos „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ autorė Jolita Zykutė.

Mano komentaras – skaityti vaikams rekomenduojama tol, kol jie mums lieps nebeskaityti. Tikėtina, kad tai gali nutikti tik paauglystėje, todėl ir mūsų namuose Motiejus skaito pats ir vakarais jam skaitome mes. Džiugu, kad ši idėja skamba ir čia.

Vasario 25 d. 18:30 val.

Muzika paveikslėlių knygose

Kviečiame į susitikimą – diskusiją su Indre ir Sonata. Jos drauge veda seminarus pedagogams bei tėvams apie muzikos ir žodžio draugystę, apie tai, kaip tinkamas kontekstas vaikui sukuria žinojimą, apie tai, kaip suaugę gali paprastai ir žaismingai įteikti vaikams raktus nuo spalvoto meno pasaulio. Abi lektorės dirba su vaikais, tad susitikimų metu dalinasi praktikoje patikrintomis idėjomis ir teorijomis, kaip namuose, darželyje ar mokykloje muziką ir knygą paversti išties turiningu laiku.

Susitikimo metu bus aptartos knygos: „Muzikalioji karvė Sofija“, „Batuotas katinas“, „Čiulba ulba ūbauja“ ir kt. O svarbiausia bus pristatyta naujausia paveikslėlių knyga „Maestro (ne)leidžia groti“ . Šioje paveikslėlių knygoje susipina žymaus prancūzų kompozitoriaus Š. K. Sen Sanso biografijos elementai su populiariausio jo kūrinio „Žvėrių karnavalas“ motyvais.

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija (ieškokite FB renginio aprašyme).

Mano komentaras – pasitikiu Sonata ir jos patirtimi, be to, tikiu, kad muzika – tai raktas į daug gilesnį ryšį su vaiku.

 Vasario 26 d. 18:30 val.

 Virtualus susitikimas su rašytoja Igne Zarambaite

Kviečiame į virtualų susitikimą su rašytoja Igne Zarambaite, kurio metu kalbėsimės apie vaikų ir paauglių literatūrą, „Juodavandenius“, knygą, kuri pretenduoja tapti Metų knyga paaugliams, bei peliukų Bertos Ilgauodegės, Liudviko Šlapučio ir Gojos darbą pašte. Susitikimo metu klausimus rašytojai galėsite užduoti ir patys!

Renginyje dalyvaus rašytoja Ignė Zarambaitė, ją kalbins rašytoja Eglė Ramoškaitė.

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija (ieškokite FB renginio aprašyme).

 Mano komentaras – paauglystė – būtent tas laikas, kai net skaitantys vaikai gali pamesti norą leisti laiką su knyga. Todėl visada džiaugiuosi knygomis paaugliams ir dėmesiu jiems.

Vasario 27 d. 11:00 val.

 Virtualus susitikimas su rašytoju ir dailininku Kęstučiu Kasparavičiumi

Kviečiame į virtualų susitikimą su rašytoju ir dailininku Kęstučiu Kasparavičiumi, kurio metu kalbėsimės apie daugybės jo sukurtų knygų personažus, trumpas istorijas, ir tai,ką dar tik planuoja sukurti. Susitikimo metu klausimus rašytojui galėsite užduoti ir patys!

Renginyje dalyvaus rašytojas ir dailininkas Kęstutis Kasparavičius, jį kalbins rašytoja Eglė Ramoškaitė.

Mano komentaras – Kęstutis Kasparavičius, jo istorijos ir piešiniai jau daugelį metų – grynas džiaugsmas ir vaikams ir tėvams.

Vasario 28 d., 11:00 val.

 Virtualios kūrybinės dirbtuvės su dailininke Sigute Ach „Pieškime drauge purų ir švelnų zuikį“

Dailininkė Sigutė Ach kviečia dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse visai šeimai ir jų metu išmokti nupiešti purų, švelnų ir nerūpestingą zuikį drauge!

Renginys vyks ZOOM platformoje, būtina išankstinė registracija (ieškokite FB renginio aprašyme).

Mano komentaras – Sigutės gebėjimas kūrybiškai įtraukti vaikus į kūrybos procesą, prasmingai ir jautriai pažadinti kūrėją kiekviename vaike labai žavi!

Visą programą rasite čia, rinkdamiesi renginius atsižvelkite į tai, ką mėgsta jūsų vaikai ir jūs, nes tikrai skaudama širdimi palikau dar beveik tiek pat renginių šeimoms. Smagaus laiko su knygomis!

Kristina Savickytė book

Jei patiko, pasidalink ar spausk "patinka", ačiū!